VIDEO Wolfsburg se apropie de Cupele Europene. Leverkusen continuă lupta pentru podium. Rezumatele din Bundesliga sunt AICI

Bundesliga

Spectacolul din Bundesliga continuă la Telekom Sport. Wolfsburg şi Leverkusen protagoniste duminică

Wolfsburg are o serie de patru meciuri fără înfrângere. A câştigat şi împotriva lui Mainz şi s-a apropiat la două puncte de locurile de cupe europene.  Brekalo şi Steffen au înscris în prima repriză pentru saxoni. Încă două goluri s-au marcat şi în partea a doua. Gerhardt a trimis în poartă imediat după pauză, iar Steffen a făcut dubla când mai erau 20 de minute de final şi a dtabilit scorul dinal, 4-0 pentru Wolfsburg.

Leverkusen continuă lupta pentru podium în Bundesliga, după a treia victorie consecutivă. Pe BayArena, Moussa Diaby a deschis scorul în faţa lui Augsburg la jumătatea primei reprize. Leverkusen a scăpat de emoţii la un sfert de oră după ieşirea de la cabine.  Amiri a făcut 2-0 după o cursă spectaculoasă de la mijlocul terenului. Havertz putea marca şi el în final, dar bara l-a salvat pe Koubek, iar Leverkusen - Augsburg s-a terminat 2-0

Afla mai multe despre: wolfsburgleverkusen