VIDEO | Zlatan Ibrahimovic, de neoprit în Serie A! O nouă bijuterie reuşită de colosul suedez

Serie A

AC Milan s-a impus, duminică, pe terenul celor de la Udinese, scor 2-1, într-un meci contând pentru etapa a 6-a din Serie A. Din nou, omul meciului a fost suedezul Zlatan Ibrahimovic, marcatorul şi pasator decisiv.

Scorul a fost deschis în minutul 18 de AC Milan, prin Frank Kessie, care a prins un trasor de zile mari la colţul lung, după o pasă foarte bună venită de la Zlatan Ibrahimovic.

Udinese a egalat în minutul 48 printr-o lovitură de la 11 metri, prima primită după 49 de meciuri din Serie A, prin argentinianul Rodrigo De Paul.

Golul izbăvitor a fost reuşit de suedezul Zlatan Ibrahimovic, care pare mai bun ca niciodată. Acesta a reuşit să puncteze în minutul 83, printr-o reluare spectaculoasă pe spate. Fundaşul celor de la Udinese, Becao, a ezitat să bage piciorul în gheata lui Zlatan, iar Milan a obţinut toate cele trei puncte.

Afla mai multe despre: fotbal