VIDEO | Zlatan, la un pas de gol la revenire! Ibrahimovic nu a fost de ajuns şi Milan a remizat cu Sampdoria

AC Milan

Zlatan Ibrahimovic (38 de ani) a redebutat la AC Milan chiar în primul meci oficial al noului an, cu Sampdoria. Din păcate pentru fanii rossonero, suedezul nu a fost de ajuns pentru a asigura victoria "diavolilor".

AC Milan a început noul deceniu cu o remiză albă, 0-0 cu Sampdoria, într-o partidă în care Samp a avut ocaziile mai mari. Jocul "diavolilor" a crescut odată cu intrarea lui Zlatan Ibrahimovic, în minutul 55.

Suedezul a fost la un pas să marcheze în minutul 63 şi a oferit mai multe pase de calitate pentru colegii săi, însă aceştia nu au reuşit să trimită mingea în poartă.

În urma acestui rezultat, Milan ocupă locul 12 în Serie A, în timp ce Sampdoria este pe 16, la două puncte de locurile retrogradabile.

Afla mai multe despre: ibrahimovic debutac milanserie a