Vin veşti bune din Olanda! Răzvan Marin a fost decisiv în victoria lui Ajax. Olandezii s-au impus la scor de tenis

Internaţionalul român Răzvan Marin a reuşit să ofere o pasă decisivă în meciul amical dintre Ajax şi Waalwijk, scor 6-1.

Românul a intrat la pauză şi i-a oferit un assist lui Ekkelenkamp, la golul de 3-0, din minutul 52. Răzvan Marin a bătut excelent o lovitură de colţ iar colegul său olandez i-a fructificat centrarea.

Marin a fost introdus de către Erik ten Hag după ce au fost efectuate nu mai puţin de 10 schimbări, adică toate modificările posibile cu excepţia portarului. Românul a jucat toată repriza pentru Ajax Amsterdam.

Următorul meci pe care îl va disputa Ajax va fi, tot amical, pe teren propriu în faţa celor de FC Utrecht.

În sezonul 2019-2020, Răzvan Marin a prins 17 meciuri în tricoul lui Ajax, în toate competiţiile, şi le-a oferit colegilor săi două pase de gol.

Cota de piaţă a românului a scăzut la 8 milioane de euro, în condiţiile în care înainte să ajungă în Olanda valora, conform Transfermarkt, 13,5 milioane de euro.

Afla mai multe despre: razvan marinajax