Viralul anului în România: zici că-i Giani din "Las Fierbinţi" | VIDEO colosal cu Gabriel Tamaş, şef de galerie la Hapoelgalerie foto

Gabi Tamaş a marcat un gol superb în egalul pe care formaţia sa, Hapoel Haifa, l-a scos în faţa liderului neînvins Maccabi Tel Aviv, 1-1.

În minutul 81,după o centrare perfectă în careu, Gabriel Tamaş s-a înălţat şi a reluat spectaculos cu capul, la colţul lung, învingându-l pe Predrag Rajkovic, portarul care a fost în poarta Serbiei la egalul de pe Arena Naţionala, scor 0-0. Tamaş s-a răzbunat astfel, după eliminarea primită în minutul 44 meciului din Liga Naţiunilor.

Gabi a renunţat la minge şi-a intrat în rol de lăutar. Şi-a tras trompetă şi-a fost şef de galerie. E vedetă în campania de chemare a fanilor pe stadion la meciurile de acasă a lui Hapoel.

Afla mai multe despre: gabriel tamasgaleriespectacolsefunicatvideo