Vlad Chiricheş a jucat din nou pentru Napoli, după o pauză de trei luni: ”Am îmbrăcat din nou acest tricou frumos”

Fundaşul Vlad Chiricheş a revenit pe teren după accidentare, în meciul amical pe care Napoli l-a terminat, miercuri, la egalitate, scor 3-3 (1-2), cu Cremonese.

Chiricheş a fost titular şi a jucat până la pauză, când formaţia din Serie B a condus cu 3-0.

"După trei luni, am îmbrăcat din nou acest tricou frumos. Îmi pare rău pentru rezultat, dar se munceşte în continuare", a scris căpitanul naţionalei României, pe reţelele de socializare.

Fundaşul Vlad Chiricheş s-a accidentat din nou la umărul stâng în minutul 13 al meciului pe care Napoli l-a pierdut, la 22 aprilie, pe teren propriu, 1-2, în faţa formaţiei Atalanta, în etapa a XXXIII-a din Serie A. Chiricheş s-a lovit la umărul stâng în urma unui duel cu Zapata şi a fost înlocuit cu Luperto. El a fost oprerat, la 2 mai, la clinica Villa Stuart din Roma.

El s-a mai accidentat la umăr şi a fost operat în urmă cu mai bine de un un an. În plus, în septembrie trecut, Vlad Chiricheş a suferit o ruptură a ligamentului încrucişat anterior la genunchiul stâng şi a fost operat la Roma, revenind pe teren în februarie.

Afla mai multe despre: chiriches