Vlad Chiricheş, o nouă evoluţie dezamăgitoare. Nu a prins finalul meciului în eşecul suferit de Cremonese în Serie A

Serie A

Vlad Chiricheş (33 de ani) a fost titular în eşecul suferit de Cremonese în partida cu Lecce, dar nu a prins finalul meciului.

Cremonese, cu fundaşul Vlad Chiricheş în teren până în minutul 74, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Lecce, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Baschirotto (58) şi Strefezza (69).

Vlad Chiricheş nu a prins ultimele15 minute ale partidei. A fost înlocuit în minutul 74, cu Aiwu.

Cremonese nu a reuşit încă nicio victorie în actuala ediţie a campionatului Italiei, aflându-se la cea de-a 13-a înfrângere în acest sezon.

Italienii de la Tuttomercatoweb l-au notat pe fundaşul român doar cu nota 5,5.

”A închis bine de câteva ori, iar experienţa l-a făcut să fie în locul potrivit la momentul potrivit. În ciuda acestor lucruri, nu se poate opune lui Strefezza să-l dubleze şi ajunge prea târziu la fază. Din minutul 74 este înlocuit de Aiwu”, se arată în sursa citată.

După victoria reuşită de Elche în faţa lui Villareal, scor 3-1, Cremonese a rămas singura echipă din primele cinci campionate de top din Europa fără victorie în actuala stagiune.

Tot sâmbătă se mai joacă meciurile: AS Roma – Empoli şi Sassuolo – Atalanta.

Partidele Spezia – Napoli, Torino – Udinese, Fiorentina – Bologna şi Inter Milano – AC Milan se vor disputa duminică.

Meciurile Verona – Lazio şi Monza – Sampdoria sunt programate luni, iar confruntarea Salernitana – Juventus va avea loc marţi.

Afla mai multe despre: chirichescremoneseserie a