Vlad Chiricheş regretă eliminarea din meciul cu Nordsjaelland: ”Nu ştiu cum să o numesc. La experienţa mea...”

FCSB a fost învinsă de Nordsjaelland, joi seară, în Danemarca, scor 0-2 (0-1), şi a ratat calificarea în play-off-ul pentru accederea în grupele Conference League.

Cele două goluri ale partidei au fost marcate de către Marcus Ingvartsen, în minutele 43 - penalty şi 85.

Meci dezamăgitor pentru Vlad Chiricheş

Echilibrul partidei a fost rupt definitiv în minutul 62, când căpitanul Vlad Chiricheş a făcut un fault inutil la mijlocul terenului şi a încasat cel de-al doilea cartonaş galben, fiind eliminat.

Site-ul de specialitate sofascore.com l-a desemnat pe Vlad Chiricheş cel mai slab om al meciului, cu nota 5,1.

• Cea mai mare notă a fost obţinută de Ştefan Târnovanu - 7,9.

Vlad Chiricheş şi-a recunoscut vina, însă răul a fost făcut, iar FCSB a părăsit Europa în acest sezon, fără să atingă faza grupelor.

Sunt foarte dezamăgit pentru că nu am reuşit să înscriem azi şi să câştigăm jocul! Îmi pare rău că nu am mai putut să îmi ajut echipa să revină.

A fost prostie de-a mea… Nu ştiu cum să o numesc, o greşeală… La experienţa mea, nu ar fi trebuit să mă duc atât de agresiv acolo şi să iau al doilea cartonaş galben. Dar la primul nu ştiu ce s-a întâmplat. Îmi e ciudă că i-am lăsat la greu. Probabil am fi putut să facem mai multe în cele 30 de minute rămase.

Dar asta este. Acum trebuie să rămânem uniţi, să fim concentraţi şi să câştigăm campionatul”,a declarat Vlad Chiricheş la finalul jocului, conform as.ro.

Afla mai multe despre: vlad chirichesnorsjaelland-fcsb