Volei masculin | CS Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge

Alte sporturi

CS Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge la volei masculin, după ce a învins formaţia bulgară Marek Union Ivkoni Dupniţa cu scorul de 3-0 (25-22, 25-19, 25-22), marţi, la Milano, în optimile de finală.

Dinamo a obţinut victoria într-o oră şi 20 de minute, la capătul unui meci pe care l-a controlat în totalitate. Gabriel Cherbeleaţă a fost cel mai bun om de pe teren, cu 18 puncte, iar de la Dinamo s-au mai remarcat Maicon Leite Costa şi Bozidar Cuk, cu 11 puncte fiecare.

De la bulgari s-au evidenţiat Dimităr Dulcev şi Kaloian Balabanov, cu 10 puncte fiecare. Meciul a fost arbitrat de estonianul Toomas Murulo şi de italianca Rossella Piana.

Miercuri, în sferturi, tot la Milano, Dinamo va întâlni învingătoarea dintre formaţia slovenă Calcit Volley Kamnik şi echipa italiană Allianz Powervolley Milano.

Afla mai multe despre: volei