Vorbele care i-au adus victoria! Cum a motivat-o Darren Cahill pe Simona Halep în meciul cu Wang

Nu mai e un secret pentru nimeni că Darren Cahill este un foarte bun pedagog. Acesta şi-a arătat încă o dată măiestria, aseară, la partida pe care Simona Halep a disputat-o cu Qiang Wang, în optimile de finale ale Indian Wells.

Antrenorul australian a avut o intervenţie de bun augur la scorul de 4-5 pentru chinezoaică, care a readus-o pe Halep în joc, aceasta reuşind să câştige primul set cu 7-5.

"Ce se întâmplă?! Vorbeşte cu mine. Cum te simţi? Spune-mi de ce faci atâtea greşeli. De ce nu munceşti mai mult pentru puncte? Faci multe erori, loveşti fără vreun fel de efect. Vreau să fii agresivă şi să deschizi terenul.

Totul se joacă în mijloc. Ea atât face. Faci prea multe erori neforţate. Fii disciplinată, nu te mai grăbi. Forehand-ul din spatele terenului funcţionează excelent!", i-a transmis Cahill.

Simona Halep, locul I WTA, va evolua, miercuri, nu mai devreme de ora 22.00, cu sportiva croată Petra Martici, locul 51 WTA, în sferturile de finală la Indian Wells.