West Brom - Chelsea 3-3. Genul programului: thriller. Nou-promovata a condus cu 3-0. Chelsea a egalat în minutul 90+3

Premier League

După meciul dintre Brighton şi Manchester United, Premier League a oferit un nou duel interzis cardiacilor.

West Bromwich Albion, nou-promovată în Premier League, a şocat toată Anglia când avea 3-0 cu Chelsea după doar 45 de minute. Robinson cu o dublă şi Bartley au marcat în prima repriză, iar gazdele aveau un avans liniştitor la pauză.

În repriza a doua, Frank Lampard a mizat totul pe cartea atacului. Mount şi Hudson-Odoi le-au readus speranţele fanilor londonezi, iar Lampard a mutat decisiv. L-a scos pe Thiago Silva şi l-a introdus pe Giroud, iar Chelsea s-a aruncat în atac. În cele din urme, Tammy Abraham a marcat golul egalizator în al treilea minut de prelungire.

În urma acestui meci, Chelsea a ajuns la patru puncte în trei etape, în timp ce pentru WBA a fost primul punct din acest sezon.

Afla mai multe despre: chelseawbapremier league