Xavi n-are vârstă! Goluri senzaţionale reuşite de legenda Barcelonei în Liga Campionior Asiei

Campionate

Vârsta de doar un număr pentru Xavi Hernandez care a dovedit aseară că rămâne un jucător de super-clasă, chiar dacă a ajuns la 39 de ani.

Mijlocaşul lui Al-Sadd a fost în centrul atenţiei marţi seară, când a reuşit o dublă de efect în doar 10 minute, în partida disputată în deplasare de formaţia sa, în Uzbekistan,  cu Pakhtakor.

Xavi a deschis scorul în minutul 6, cu un şut de la marginea careului, după care şi-a adus din nou formaţia în avantaj, 10 minute mai târziu, când a transformat senzaţional o lovitură liberă de la peste 20 de metri.

S-a terminat 2-2, iar Al Sadd ocupă locul 2 în Grupa D din Liga Campionilor Asiei, din care face parte şi echipa lui Nicolae Stanciu, Al Ahli (locul 4, cu 3 puncte, unul mai puţin decât al Sadd).

Afla mai multe despre: xavigollovitura libera