Zaharia şi Ioniţă au marcat în ultima etapă a sezonului regulat din Cipru!

Fotbaliştii Radu Zaharia şi Alexandru Ioniţă I au marcat, sâmbătă, în meciul direct dintre echipele lor Ermis Aradippou şi Aris Limassol, scor 4-1, din ultima etapă a sezonuliu regulat din Cipru. Formaţia lui Zaharia, Ermis, ocupă locul opt în clasament şi va juca în play-out, iar Aris Limassol încheie pe penultima poziţie şi este retrogradată direct.

La Ermis Aradippou, Radu Zaharia a înscris în minutul 18 şi a jucat până în minutul 79. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcatede Monteiro ’33, Kyprianou ’53 şi Konstantinou ’73.

La oaspeţi, Ioniţă, care a jucat pe toată durata partidei, a marcat în minutul 81, din penalti. Ioniţă a primit un cartonaş galben în minutul 26. Celălalt român de la Aris, Andrei Radu, a fost şiel integralist.

Afla mai multe despre: ionitaaris