Zi fantastică pentru românul de la Real Madrid. Alexandru Ţîrlea a marcat un gol şi a dat două pase decisive

Real Madrid

Tânărul fotbalist român, Alexandru Ţîrlea a fost titular în partida de campionat dintre Almendralejo şi Real Madrid Juvenil A (Under 19). Alex a fost printre cei mai buni jucători de pe teren în partida câştigată clar de echipa lui Dani Poyatos.

De 9 ori a marcat echipa Sub 19 ani a Realului în deplasarea de la Almendralejo. Scorul a fost deschis însă de românul Alexandru Tîrlea, care a fructificat în minutul 10 o combinaţie de efect cu Antonio Blanco.

Titular în poziţia de fundaş lateral dreapta, românul a pasat apoi decisiv în minutele 56 şi 61 pentru golurile lui Latasa şi Baena, care au dus scorul la 5-0 şi 6-0 pentru echipa Under 19 a Realului.

Echipa de juniori sub 19 ani a Realului, la care evoluează ca titular Ţîrlea, se bate pentru prima poziţie în clasament cu Atletico Madrid şi cu Rayo Vallecano.

Formaţia românului are o singură înfrângere în actuala ediţie de campionat.

Afla mai multe despre: alexandru ţîrleareal madrid