Zidane, în culmea fericirii! Doi "galactici" revin în meciul din Cupa Spaniei, care va fi în direct la Telekom Sport

Real Madrid

Zinedine Zidane şi-a început săptămâna cu o veste minunată. La partida din Cupa Spaniei, cu Real Sociedad, care va fi joi, de la ora 20:00, în direct la Telekom Sport 2, tehnicianul francez poate conta pe doi "galactici" care au fost până acum accidentaţi.

Real Madrid îşi continuă aventura în Cupa Regelui şi va juca în sferturile de finală, în direct la Telekom Sport 2, împotriva celor de la Real Sociedad, meci în care Eden Hazard şi Gareth Bale vor reveni după accidentări.

Melchor Ruiz, un reputat jurnalist spaniol, a anunţat că Hazard va bifa primele minute la Real Madrid după o absenţă de două luni şi 10 zile, în urma unei accidentări la picior. Bale s-a accidentat în meciul de cupă, împotriva celor de la Salamanca, în care a marcat şi un gol.

• 13 meciuri a jucat Hazard pentru Real Madrid. A marcat un singur gol
  • Bale a jucat de 15 ori pentru Los Blancos în acest sezon. A înscris trei goluri şi a oferit două assist-uri

Chiar şi fără Bale şi Hazard, "galacticii" au câştigat în weekend derby-ul cu Atletico Madrid, scor 1-0. Victoria a fost adusă de golgheterul Karim Benzema.

Afla mai multe despre: hazardbalezidanereal madrid