VIDEO | Partidă superbă pe ”Bernabeu”. PSG şi Real au oferit un spectacol de zile mari. Ronaldo a fost performerul serii!

Real Madrid şi PSG au oferit pantru goluri într-un meci câştigat de spanioli cu scorul de 3-1. Rezultatul putea fi şi invers, întrucât francezii au ratat o mulţime de ocazii de gol.

Rabiot i-a amuţit pe madrileni în minutul 33, după ce a şutat imprecabil. Pasa lui Neymar a făcut 50 % din acest gol! Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză, marcând din penalty. Acelaşi Ronaldo a făcut 2-1 în minutul 83, iar Marcelo a stabilit scorul final trei minute mai târziu. După dubla de miercuri seara, Ronaldo a ajuns la 11 goluri marcate în cele 7 meciuri disputate în acest sezon de Liga Campionilor.

Returul meciului are loc pe 6 martie, de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Telekom Sport 1.

Real Madrid - PSG 3-1 (Ronaldo 45 / Rabiot 33, Ronaldo 83, Marcelo 86)

Min 86. GOOOOOL REAL MADRID!!! Marcelo înscrie tot din pasa lui Asensio!

Min 83. GOOOOOL REAL MADRID!!! Ronaldo marchează cu genunchiul după o pasă a lui Asensio!

Min 76. PSG trece la câţiva centimetri de preluarea conducerii!

Min 49. Ocazie uriaşă pentru Mbappe!

Min 45. GOOOOOL REAL MADRID!!! Ronaldo transformă o lovitură de pedeapsă obţinută de Kroos!

Min 33. GOOOOOL PSG: Rabiot deschide scorul pe Bernabeu după o pasă cu călcâiul a lui Neymar!

Min 28. Pasă excepţională a lui Marcelo, Ronaldo ajunge la minge, intră în careu, dar îl izbeşte în cap pe portarul lui PSG.

Min 5. O nouă ocazie pentru Real Madrid. Kross trimite o torpilă, iar un fundaş al lui PSG e aproape să trimită în proprie poartă!

Min 3. Prima ocazie îi aparţine lui Real Madrid. Ronaldo trage pe lângă poartă!

Min 1. A început partida

ECHIPELE DE START

Real Madrid: Navas - Nacho, Ramos, Varane, Marcelo - Modric, Kroos, Casemiro - Isco, Benzema, Cristiano; Rezerve: Casilla, Bale, Theo, Lucas, Achraf, Asensio, Kovacic
Antrenor: Zinedine Zidane

PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Lo Celso, Rabiot - Mbappe, Cavani, Neymar; Rezerve: Trapp, L. Diarra, Di Maria, Draxler, Meunier, Pastore, Silva
Antrenor: Unai Emery

Vezi aici LIVE STREAM meciul Porto - Liverpool

Super duelul Real Madrid - PSG, din optimile Champions League, se vede exclusiv pe Telekom Sport 1 şi telekomtv.ro, miercuri, de la 21:45. Tot în exclusivitate ai parte şi de duelul FC Porto - Liverpool, pe Telekom Sport 2, de la aceeaşi oră.

• Golurile şi cele mai importante faze din Real - PSG şi Porto - Liverpool sunt în timp real aici, pe www.telekomsport.ro.

LIVE VIDEO ONLINE: Real Madrid - PSG, finala din optimile Ligii

Fără îndoială, partida dintre Real şi PSG este capul de afiş al optimilor. Deţinătoarea trofeului întâlneşte echipa care a făcut investiţii colosale în ultimii ani pentru a se lupta cu granzii Europei pentru supremaţie. După ce i-a adus pe Neymar şi Mbappe în vară, PSG arată ca o veritabilă pretendentă la trofeul Champions League şi speră să treacă de trupa lui Zidane, care a suferit mult în acest sezon, în campionat.

Totuşi, Ronaldo şi Compania s-au ridicat întotdeauna la înălţimea aşteptărior atunci când au jucat în Liga Campionilor, iar o eliminare atât de timpurie nu reprezintă o opţiune pentru cea mai titrată echipă din istoria competiţiei.

• Real - PSG se vede LIVE pe Telekom Sport 1, miercuri, de la 21:45

Real Madrid - PSG îi va aduce faţă în faţă pe Cristiano Ronaldo şi Neymar, doi dintre cei mai buni fotbalişti din istoria fotbalului. Actualul Balon de Aur nu are parte de cel mai bun sezon în campionat, dar în Champions League a fost "stelar", iar în acest moment conduce în clasamentul golgheterilor, cu 9 reuşite. Neymar e pel ocul doi în acest top, cu şase goluri.

LIVE VIDEO Champions League: echipele probabile din Real Madrid - PSG

• Real Madrid: K. Navas - Nacho, Varane, S. Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, C. Ronaldo
  • Paris SG: Trapp - D. Alves, Marquinhos, T. Silva, Kurzawa - Lo Celso, Rabiot, Verratti - Mbappe, Cavani, Neymar

Marţi, 13 februarie, de la 21:45
Telekom Sport 1: Juventus - Tottenham
Telekom Sport 2 EXCLUSIV: Basel - Manchester City

Miercuri, 14 februarie, 21:45
Telekom Sport 1 EXCLUSIV: Real Madrid - PSG