Ziua stranierilor! VIDEO | Keşeru, gol înscris din afara careului pentru Ludogoreţ

Atacantul Claudiu Keşeru a înscris un gol pentru Ludogoreţ, în meciul pe care echipa sa l-a câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, contra echipei Vitosha Bistritsa, în etapa a patra a campionatului Bulgariei.

Intrat pe teren în minutul 56, Claudiu Keşeru a marcat în minutul 75. El a fost lansat excelent de un coechipier şi l-a învins pe portarul advers cu un şut cu piciorul stâng, din marginea careului de 16 metri.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL LUI KEŞERU

Este primul gol marcat de internaţionalul român, în actuala ediţie a campionatului Bulgariei. Pentru Ludogoreţ a mai înscris Vura, în minutul 65. Tot la Ludogoreţ, Cosmin Moţi a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 86.

În urma acestui succes, Ludogoreţ a acumulat şapte puncte şi a urcat pe locul al patrulea. Bistritsa se află pe 7, cu şase puncte.

Duminică, Nicolae Stanciu a reuşit un gol şi două pase decisive pentru Sparta Praga.

Afla mai multe despre: keserugolludogoret