Zlatan Ibrahimovic, savuros după victoria din Derby della Madonnina. Postarea care a aruncat în aer Instagramul

AC Milan

Zlatan Ibrahimovic a reacţionat în stilul care l-a consacrat după victoria echipei sale AC Milan în Derby della Madonnina, scor 1-2.

”Ibra” a postat pe Instagram o poză cu un leu în ipostaza de prădător, în contextul în care atacantul în vârstă de 39 de ani a marcat ambele goluri ale Milanului în victoria contra fostei sale echipe, Inter.

La postarea sa, unde a scris generic ”Glorie”, AC Milan i-a răspuns suedezului printr-un comentariu la postarea sa: ”Pregătit pentru următoarea masă!”.

Fame

O postare distribuită de Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) pe

Zlatan Ibrahimovic a înscris în minutele 12 şi 16. Romelu Lukaku a redus din diferenţă pentru Inter, în minutul 28, însă nu a fost suficient pentru ca ”nerazzurrii” să scoată măcar un egal în faţa rivalilor de la AC Milan.

Ibrahimovic şi Lukaku se află în fruntea clasamentului golgheterilor în Serie A, cu patru reuşite după patru etape. Gomez de la Atalanta şi Lozano de la Napoli au tot atâtea goluri ca şi cei doi.