Borussia Dortmund, doar 1-1 pe terenul celor de la Augsburg, în Bundesliga

Bundesliga

Echipa germană Borussia Dortmund a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, meciu din etapa a 15-a a Bundesligii disputat în compania formaţiei Augsburg.

Borussia Dortmund, doar 1-1 pe terenul celor de la Augsburg

Gazdele au marcat primele pe WWK Arena, prin Ermedin Demirovic, în minutul 23. Borussia a reuşit să egaleze în minutul 35, prin Donyell Malen, care a bifat astfel al cincilea său gol stagional. Oaspeţii au dominat, în continuare, dar Augsburg nu a capitulat ba mai mult, a avut o ocazie mare în minutul 71, prin Demirovic.

În minutul 80 a ratat şi Malen, un balon salvat de portarul Dahmen, care a mai avut intervenţii în minutele 88 şi 90, iar partida s-a terminat cu scorul de 1-1.

În clasament Borussia Dortmund este pe locul 5, cu 26 de puncte, iar Augsburg ocupă poziţia a zecea, cu 18 puncte.