CFR Cluj a făcut spectacol în primul amical din această iarnă. Valentin Costache a marcat la debut

CFR Cluj s-a impus cu 4-0 în faţa celor de la Castellon, în primul amical din această iarnă. Valentin Costache, jucător transferat în această iarnă, a marcat la debut.

Liderul Ligii 1 a jucat miercuri primul amical din cantonamentul din Spania. Adversară le-a fost Castellon, locul trei în liga a patra a Spaniei, în grupa a 6-a. Scorul a fost deschis repede, în minutul 7, printr-un autogol marcat de Castellon. Hoban a făcut 2-0 în minutul 37, iar Culio a marcat în minutul 42 şi a stabilit scorul la pauză, 3-0. Tabela a fost închisă de Valentin Costache, în minutul 75.

Echipa de start aleasă de Dan Petrescu: Duka - Manea, Luchin, Mureşan, Camora, Hoban, Culio, Djokovic, Păun, Omrani, Ţucudean

Afla mai multe despre: cfr clujcastelloncostacheliga 1