Cu Stanciu şi Chipciu titulari, Anderlecht n-a avut nicio şansă cu Bayern! Belgienii au jucat în inferioritate din minutul 11

Bayern a învins, scor 3-0, pe Anderlecht, în prima etapă a grupei B din Liga Campionilor. Belgienii au jucat în inferioritate din minutul 11, când Kums a luat "roşu" direct, pentru un fault ca ultim apărător asupra lui Lewandowski.

Bayern - Anderlecht 3-0 (Lewandowski 12, Thiago Alcántara 65, Kimmich 85)

Min 85 - Goool Bayern!  Kimmich înscrie şi el

Min 65 - Goool Bayern! Thiago Alcántara face 2-0

Min 12 - Lewandowski deschide scorul din penalty! Kums, cel care a provocat lovitura de pedeapsă, a fost eliminat

Bayern: Neuer - Kimmich, Javi Martínez, Süle, Rafinha - Tolisso, Thiago Alcántara - Robben, James Rodríguez, Ribéry - Lewandowski

Anderlecht: Sels - Chipciu, Spajić, Kums, Deschacht, Najar - Stanciu, Dendoncker, Trebel, Hanni - Teodorczyk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grupa B este una cu deznodământ previzibil. Sau cel puţin aşa stau lucrurile pe hârtie. Alături de Bayern şi Anderlecht la mai regăsm pe PSG şi Celtic. Bavarezii şi francezii sunt favoriţi cerţi la calificare..

După patru victorii consecutive în meciurile oficiale, pentru Bayern a venit şi primul eşec din noul sezon: 0-2 pe terenul lui Hoffenheim. Anderlecht are un start extrem de modest în campionatul Belgiei: se află abia pe locul 10 după 6 etape.

Trupa din Bruxelles a marcat numai şase goluri până acum, golgheterul Teodorczyk aflându-se într-o perioadă de coşmar. Totodată, Stanciu a pierdut echipa, doar Chipciu urmând a evolua din primul minut în această seară.

Interesant este că, ultima oară când s-au întâlnit aceste echipe la Munchen, Anderlecht s-a impus cu 2-1. Se întâmpla în 2008, în Europa League. Ce-i drept, în manşa tur, Bayern câştigase cu 5-0!

Afla mai multe despre: anderlechtbayern munchenchampions leaguefotbal international