Delegarea care declanşează scandalul în Liga 1. Ce derby va conduce Haţegan după gafa uriaşă din barajul pentru CM 2018

Ovidiu Haţegan a fost în centrul atenţiei în pauza internaţională, după ce a acordat un penalty inexistent în manşa tur a barajului Irlanda de Nord - Elveţia, scor 0-1, însă primeşte în continuare credit din partea CCA.

Deşi eroarea sa a fost decisivă pentru stabilirea echipei calificate la CM 2018, centralul din Arad va fi delegat de derby-ul Dinamo - CFR Cluj, din etapa 18 a Ligii 1, anunţă Gazeta Sporturilor. O decizie care poate naşte multe reacţii negative, în condiţiile în care Haţegan s-a aflat în trecut în centrul mai multor scandaluri, după partide în care le-a condus pe combatantele de duminică.

• Dinamo - CFR Cluj se joacă duminică, 19 noiembrie, de la 20:45, în direct pe Telekom Sport 1

Va arbitra în Champions League

Mai mult, conform sursei citate, Haţegan nu va avea de pătimit pentru gafa din preliminariile CM 2018 nici la nivel continental. UEFA a decis să-l delege pe acesta la un meci din ultima etapă a fazei grupelor Champions League, partida urmând să fie stabilită ulterior.

CONCURS | Ghiceşte rezultatele etapei din Champions League şi câştigă bilete la super meciul Bayern Munchen - PSG

Afla mai multe despre: liga 1dinamocfr clujhategan