Era anunţat titular la Real - Manchester City, dar a vomitat înainte de meci! Guardiola a făcut dezvăluirea

Real Madrid - Manchester City este capul de afiş din sferturile Ligii Campionilor. Câştigătoarele ultimele două ediţii se vor întâlni pentru a treia oară consecutiv, după ce în ultimele două sezoane şi-au împărţit calificările şi trofeele.

Kevin De Bruyne a fost marele absent din echipa ”cetăţenilor”. Belgianul a făcut spectacol în meciul cu Crystal Palace din weekend, câştigat de City cu 4-2, în care a marcat două goluri şi a livrat o pasă decisivă, şi era anunţat titular în partida de pe Bernabeu.

Cu toate acestea, surpriza a apărut în momentul în care numele lui De Bruyne a apărut pe lista rezervelor lui City.

Motivul? Belgianul nu s-a simţit bine înainte de meci, iar Pep Guardiola a oferit mai multe detalii referitor la starea sa de sănătate..

”De Bruyne a vomitat. Nu se simte bine. Se simţea bine când ne-am întâlnit, dar când am ajuns în vestiar a vomitat şi mi-a spus că nu se simte pregătit”, a spus Pep Guardiola pentru TNT Sports.

Turul sfertului Real Madrid - Manchester City poate fi urmărit, în direct pe Orange Sport 1 şi pe Orangesport.ro.

Afla mai multe despre: manchester cityguardiolareal madrid