Lazio a pierdut derby-ul cu Roma, dar Radu Ştefan e lăudat de italieni: "A fost însă şi cel mai isteţ!"

Serie A

Formaţia AS Roma, cu Bogdan Lobonţ rezervă, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa lui Ştefan Radu, Lazio, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Italiei.

CÂŞTIGĂ AICI DOUĂ BILETE LA BAYERN - PSG, ÎN LIGA CAMPIONILOR

Radu s-a accidentat la coapsă, fiind înlocuit în minutul 77. ”A fost cel mai bun dintre apărători. A închis, s-a poziţionat corect şi i-a lăsat puţine spaţii lui El Shaarawy. A ieşit din cauza problemelor musculare", a scris Gazzetta dello Sport.

"A blocat cu o alunecare disperată acţiunea lui Florenzi. Dar, în repriza secundă, s-a prăbuşit o dată cu întreaga apărare lazială, sufocat fiind de presingul Romei", a notat agenţia lalaziosiamonoi.it .

Golurile învingătorilor au fost marcate de Perotti ’49 (penalti) şi Nainggolan ’53. Pentru Lazio a înscris Immobile, în minutul 72, din penalti.

Afla mai multe despre: radu stefanaccidentareromalazioprobleme