Miriuţă rămâne fără victorie la Dinamo. Astra smulge un punct prin golul superb marcat de Moise

Fotbal intern

Dinamo n-a profitat de înfrângerea Timişoarei şi rămâne în afara play-off-ului şi după ultima etapă din tur. Echipa pregătită de Vasile Miriuţă a remizat pe propriul teren, cu Astra, scor 1-1, şi are cinci meciuri consecutive fără victorie în Liga I.

Seria de coşmar continuă pentru Dinamo în Liga I. "Câinii" au remizat cu Astra, scor 1-1, şi au cinci meciuri fără victorie în campionat. Servit perfect de Costache, Dinamo a deschis scorul prin Nemec în minutul 66, însă Moise le-a adus un punct giurgiuvenilor în ultimele minute. Mijlocaşul a transformat perfect o lovitură liberă, fără şansă pentru Penedo.

În urma acestei remize, Dinamo rămâne în afara locurilor de play-off, chiar şi după ultima etapă a turului, în timp ce Astra este pe locul 4, cu 23 de puncte acumulate.

Dinamo - Astra 1-1
Au marcat:
Nemec '66 / Moise '82

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Dudea, Filip - Mahlangu - Hanca, Nascimento - Costache, Nemec, Oliva
Rezerve: Brănescu, Katsikas, Rivaldinho, Bokila, Salomao, Şerban, Corbu

Astra: Iliev - Stan, Polczak, Erico, Radunovic - Seto, Dandea - Balaure, Ioniţă, Mrzljak - Abang
Rezerve: Lazar, Bejan, Marquinhos, Belu, Le Tallec, Gheorghe, Moise

Min. 82 - GOOOOOOOL Moise egalează cu o execuţie superbă din lovitură liberă

Min. 66 - GOOOOOOOOL Nemec marchează după o centrare perfectă a lui Costache

Min. 53 - Nedelcearu, aproape de autogol

Min, 28 - Ocazie importantă din nou pentru oaspeţi, însă Penedo este pe fază şi respinge

Min. 22 - Ratare incredibilă pentru Astra. Abang s-a făcut de râs dintr-o poziţie excelentă

Afla mai multe despre: dinamoastragiurgiuvasile miriutaliga 1campionatfcsbsteauaderby