Mihai Stoica nu s-a abţinut. Răspuns, în direct, pentru Gigi Becali: "Săptămâna trecută ne trebuiau adversari, eram cei mai buni" | EXCLUSIV

Mihai Stoica (58 de ani) a venit cu un răspuns la criticile lui Gigi Becali (65 de ani) la adresa echipei după eliminarea din Europa. Nordsjaelland a fost o "nucă" prea tare pentru FCSB în turul 3 preliminar al Conference League.

La câteva ore după eliminarea FCSB din Europa în faţa danezilor de la Nordsjaelland, Gigi Becali a atacat jucătorii şi a spus că şi-ar dori ca şedinţele de pregătire să fie mai lungi şi mai intense. Când a auzit, Mihai Stoica a venit cu un răspuns.

Răspunsul lui Mihai Stoica la criticile lui Gigi Becali la adresa jucătorilor şi a staffului

În direct la Orange Sport, Mihai Stoica a adus aminte că Gigi Becali spunea săptămâna trecută, după meciul tur, că FCSB este prea puternică şi că are nevoie de alţi adversari aduşi din străinătate, deoarece în România face leagea. MM a spus că atunci nu conta pregătirea fizică, lungimea antrenamentelor sau alte lucruri.

"Cu antrenamentele, Gigi Becali ne-a spus să facem 4 ore de antrenament. Avem un preparator fizic care e în permanent contact cu cei mai buni preparatori din Europa. Lucrăm la nivelul ăla! Nu am cum să comentez aşa ceva. Nu ştiu, e prima dată când am auzit, probabil e o discuţie între ei.

Pregătirea fizică o face Thomas Neubert. Nu se antrenează nimeni mult. Noi avem sistemul, avem GPS, se calculează şi starea de oboseală, acidul lactic. Jucătorii care sunt în zona roşie sunt scoşi. Bineînţeles că suntem la acelaşi nivel cu cei de afară. Săptămâna trecută eram cei mai buni şi ne trebuiau echipe, acum totul e invers", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Nordsjaelland - FCSB 2-0, în returul turului 3 preliminar din Conference League

FCSB a pierdut joi seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în compania formaţiei daneze Nordsjaelland, în manşa a doua a turului al treilea preliminar din Conference League.

Pe stadionul Right To Dream Park, din Farum, bucureştenii au început bine, având ocazii de gol prin Florinel Coman şi Şut, apoi gazdele au pus stăpânire pe joc, ratând prin Ingvartse. A venit însă minutul 40, când Pantea a comis un fault în careu şi arbitrul Genc Nuza a dictat penalti. Ingvartsen a înscris şi danezii aveau 1-0 în minutul 43. Elias Charalambous l-a introdus în repriza secundă pe Compagno în locul lui Octavian Popescu, dar echipa sa a rămas în zece oameni după ce Vlad Chiricheş a primit al doilea galben şi, implicit, cartonaşul roşu după un fault la Diomande, în minutul 61. Târnovanu a scos în corner şutul din minutul 68 al lui Ingvartsen. Tot Târnovanu a avut o intervenţie foarte bună în minutul 72 şi încă una, la Villadsen, în minutul 74. Însă dominarea cvasi-totală a danezilor a fost concretizată de Ingvartsen, în minutul 85, care a stabilit scorul final, 2-0, şi bucureştenii sunt eliminaţi din cupele europene.

NORDSJAELLAND: A. Hansen - Villadsen, K.Hansen (Srertdemir 86), Hey, Frese - Svensson, Tverskov (Marxen 89), Diomande – Nuamah (Nygren 46), Ingvartsen (M. Hansen 86), Antman (Osman 71). ANTRENOR: Johannes Hoff Thorup

FCSB: Târnovanu -  Pantea, Dawa, Chiricheş, Radunovic -  Djokovic (Haruţ 87), Şut (Lixandru 87), Ov. Popescu (Miculescu 46) - Olaru - Oct. Popescu (Compagno 46),  Fl. Coman (Cordea 79). ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: Nuamah 45+1, Diomande 45+1, Ingvartsen 81 / Chiricheş 45+2, Djokovic 79

Cartonaş roşu: Vlad Chiricheş (FCSB) min. 61

Arbitru: Genc Nuza – Fatlum Berisha, Arbnor Bullatovci – Dardan Caka (toţi din Kosovo)

Afla mai multe despre: mihai stoica raspuns gigi becaligigi becali criticimihai stoica gigi becalimihai stoica raspuns critici