”Nagelsmann din Ligue 1”, ţinut în şah de Bölöni! Românul a mutat inspirat, iar Metz a ajuns la trei meciuri consecutive fără înfrângere în Franţa

Ligue 1

Metz a remizat pe teren propriu cu Remis, scor 2-2, într-un meci din etapa a patra din Ligue 1.

Gazdele au pornit ca din tun şi au deschis scorul în minutul şapte prin Sabaly. Reims s-a trezit repede şi a întors rezultatul prin Diakite şi Teuma. Cu toate acestea, inspiraţia lui Boloni i-a adus un punct lui Metz.

În minutul 62, gambianul Ablie Jallow a fost introdus pe teren de antrenorul român, iar la faza imediat următoare a egalat la doi. Metz a ajuns la trei meciuri consecutive fără înfrângere şi este pe locul 12 cu cinci puncte, în timp ce Reims, echipa pregătită de Will Still, cel mai tânăr tehnician din primele cinci campioanate ale Europei ( 30 de ani), este pe trei, cu şapte puncte.

Afla mai multe despre: bolonimetz