”Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea”. Zeljko Kopic, dărâmat după un nou gol primit de Dinamo în prelungiri

Dinamo București

Antrenorul celor de la Dinamo, Zeljko Kopic (46 de ani), a tras concluziile după eşecul suferit pe terenul celor de la FC Botoşani.

Dinamo a fost învinsă, în deplasare, de FC Botoşani, scor 1-2,  în etapa a şasea din play-out-ul Superligii României.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1). Golul dinamoviştilor a fost înscris de Selmani, în minutul 45+2. De la oaspeţi a fost eliminat Abdallah (45+9).

Kopic, reacţie după eşecul lui Dinamo: ”Am pierdut meciul în ultimul minut”

La finalul meciului, Zeljko Kopic a fost extrem de afectat de faptul că echipa sa nu a scos nici măcar un punct din deplasarea de la Botoşani.

Antrenorul ”câinilor” s-a arătat dezamăgit şi a dezvăluit că ce a păţit în acest meci este o premieră în viaţa sa.

”Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experienţă în viaţa mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine şi cred că Botoşani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

O să fie foarte greu. În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în faţă, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim şi să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primeşti asemenea gol e greu să explici”, a declarat Kopic, după meci.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 13, cu 21 de puncte, în timp ce Dinamo pe locul 15, cu 20 de puncte.

Afla mai multe despre: dinamosuperligazeljko kopic