VIDEO | Griezmann, execuţia serii în Liga Campionilor! 8 goluri la PSG - Celtic! Toate reuşitele sunt AICI!galerie foto

Din nou PSG a reuşit să iasă în evidenţă, câştigând cu scorul de 7-1 de Celtic. Asta în condiţiile în care scoţienii au deschis scorul în minutul 2! Griezmann îşi are şi el locul în reluările din această seară, marcând din foartfecă în victoria pe care Atletico madrid a bifat-o cu AS Roma, scor 2-0. Cel mai aşteptat meci al zilei, Juventus - Barcelona s-a încheiat 0-0.

LIVE VIDEO Liga Campionilor

• QARABAG - CHELSEA 0-4 (Hazard 19 pen., Willian 36, 85 Fabregas 71)
    VEZI REZUMATUL

Qarabag: Sehic - Medvedev, Sadygov, Rzezniczak, Agolli - Guerreier, Richard, Garayev, Madatov - Michel - Ndlovu.
    Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Rudiger - Zappacosta, Fabregas, Kante, William, Alonso - Pedro, Hazard.
  • ŢSKA - BENFICA 2-0 (Şennikov 13, Jardel aut. 56)
    Moscova: Akinfeev - Fernandes, Berezuţski, Vasin, Ignaşevich, Şennikov - Natcho, Golovin - Vitinho, Wernbloom, Dzagoev.
    Benfica: Varela - Almeida, Jardel, Luisao, Eliseu - Pizzi, Fesja, Augusto - Salvio, Jonas, Goncalves
  • JUVENTUS - BARCELONA 0-0
    Juventus: Buffon - Barzagli, Benatia, Rugani - Cuadrado, Pjanic, Khedira, Sandro - Dybala, Higuain, Costa.
    Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Digne - Rakitic, Busquets, Iniesta - Deulofeu, Suarez, Paulinho.
  •  ATLETICO - AS ROMA 2-0 (Griezmann 69, Gameiro 85)

Atletico: Oblak - Thomas, Gimenez, Lucas, Filipe Luis - Niguez, Fernandez, Koke, Carrasco - Torres, Griezmann.
    Roma: Alisson - Peres, Manolas, Fazio, Kolarov - Pellegrini, Gonalons, Nainggolan - Gerson, Dzeko, Perotti.
  • PSG - Celtic 7-1 (Neymar 9, 22, Cavani 39, Mbappe 35, Verratti 75, Cavani 79, Alves 80 / Dembele 2)
    PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Verratti, Rabiot, Draxler - Mbappe, Cavani, Neymar.
    Celtic: Gordon - Lustig, Boyata, Simunovic, Tierney - Brown - Forrest, McGregor, Rogic, Nitcham - Dembele.
  • Anderlecht - Bayern Munchen 1-2 (Hanni 63 / Lewandowski 51, Tolisso 77)

Anderlecht: Sels - Appiah, Spajic, Kara, Deschacht - Kums, Trebel, Dendocker - Gerkens, Teodorczyk, Hanni.
    Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Sule, Friedl - Tolisso, Rudy, Vidal - Robben, Lewandowski, Alcantara.
  • Basel - Manchester United 1-0 (Lang 90)
    Basel: Vaclik - Akanji, Suchy, Balanta - Lang, Die, Zuffi, Petretta - Steffen, Oberlin, Elyounoussi.
    United: Romero - Darmian, Smalling, Blind, Rojo - Fellaini, Herrera - Lingard, Pogba, Martial - Lukaku.
  • Sporting Lisabona - Olympiacos 3-1 (Dost 40, 66 Cesar 43 / Odjidja-Ofoe 86)
    Sporting: Patricio - Piccini, Pinto, Mathieu, Coentrao - Battaglia, Carvalho - Martins, Fernandes, Cesar - Dost.
    Olympiacos: Proto - Figueiras, Botia, Engels, Koutris - Gillet, Romao, Tatchtsidis - Carcela, Fortounis, Pardo.

UPDATE 23:27. Atletico - AS Roma: se face 2-0 în favoarea ibericilor. Gameiro marchează în minutul 85.

UPDATE 23:25. GOOOOL din nou PSG!!! 7-1 cu Celtic. Marchează şi Dani Alves!

UPDATE 23:23. Cavani înscrie din vole şi duce scorul la 6-1!

UPDATE 23:20. PSG - Celtic 5-1. Verratti îşi trece şi el numele pe tabela de marcaj.

UPDATE 23:19. Bayern preia din nou conducerea meciului cu Anderlecht. Marchează Tolisso.

UPDATE 23:11. GOOOOOL Atletico Madrid! Griezmann înscrie un gol FABULOS contra Romei!

UPDATE 23:05. GOOOOL Anderlecht. Hanni marchează primul gol al belgienilor în acest sezon de Liga Campionilor!

UPDATE 22:58. Poate vedem acum goluri la Juve- Barca! Leo Messi intră în locul lui Deulofeu.

UPDATE 22:53. GOOOOL Bayern Munchen. Lewandowski deschide scorul în meciul cu Anderlecht!

UPDATE 22:34. S-a marcat doar pe două stadioane, la Paris şi Lisabona, restul meciurilor sunt 0-0 la pauză!

UPDATE 22:30. Sporting o conduce cu 2-0 pe Olympiacos după primele 45 de minute.

UPDATE 22:21. Se mai opreşte PSG?! 4-1 cu Celtic! Mbappe înscrie şi el cu un şut puternic!

UPDATE 22:14. GOOOOL PSG. 3-1 cu Celtic. Cavani înscrie şi el!

UPDATE 22:08. Neymar face ”dubla”, iar PSG preia conducerea contra lui Celtic!

UPDATE 21:55. Nu durează mult avantajul scoţienilor în Franţa... Neymar restabileşte egalitatea în minutul 9!

UPDATE 21:47. Celtic dă lovitura şi marcheză împotriva lui PSG! Dembele punctează în minutul 2!

UPDATE 21:45. Au început restul de şase meciuri de miercuri. Toate golurile vor fi aici!

UPDATE 21:20. Nicuşor Stanciu e accidentat şi nu e trecut pe foaia de joc. Colegul său, Chipciu nu se află nici el în lot, însă nu are niciun fel de problemă medică, fiind doar decizia antrenorului.

UPDATE 20:49. Chelsea şi Spartak Moscova câştigă meciurile cu Qarabag, respectiv Benfica. Englezii s-au impus cu 4-0, în timp ce ruşii cu 2-0.

UPDATE 20:41. Din nou gol pentru Chelsea. Willian face dubla!

UPDATE 20:27. Chelsea obţine un nou penalty la Baku. Fabregas marchează, după ce arbitrul l-a pus să repete lovitura.

UPDATE 20:12. Ruşii fac 2-0 în meciul cu Benfica, după un autogol al lusitanilor.

UPDATE 19:35. Chelsea se distanţează în Azerbaidjan: 2-0. Willian în minutul 37.

UPDATE 19:21. Chelsea deschide scorul în Azerbaidjan după ce Hazard a executat calm o lovitură de la 11 metri. La faza penalty-ului, Sadygov a fost eliminat.

UPDATE 19:13. Primul gol al serii este marcat de ŢSKA Moscova. Şennikov este autorul golului.

UPDATE 19:12. Chelsea tremură în Azerbaidjan, dar nu de frig... Qarabag are o ocazie imensă, mingea lovind bara!

UPDATE 19:00. Au început primele meciuri ale serii: Qarabag - Chelsea şi ŢSKA - Benfica.

Juventus - Barcelona (Telekom Sport 1) şi Atletico Madrid - AS Roma (Telekom Sport 2) sunt meciurile vedetă ale zilei, iar toate cele opt partide pot fi urmărite în direct pe platforma Telekom.

LIVE VIDEO - Juventus - Barcelona, pe Telekom Sport 1, de la 21:45

Barcelona îşi poate asigura câştigarea grupei D dacă va obţine măcar un rezultat de egalitate la Torino. În plus, catalanii se pot califica şi în cazul unei înfrângeri, cu condiţia ca Sporting Lisabona să nu se impună în celălalt meci al grupei, cu Olympiacos.

De cealaltă parte, Juve se poate califica în cazul unei remize, dacă Sporting nu îşi câştigă meciul.

LIVE VIDEO - Atletico Madrid - AS Roma, Telekom Sport 2, de la 21:45

În grupa C lucrurile se pot rezolva înca din această etapă, în cazul în care Chelsea şi AS Roma nu pierd partidele cu Qarabag, respectiv Atletico Madrid.

Pentru echipa lui Diego Simeone meciul cu AS Roma reprezintă o primă finală, însă madrilenii au nevoie şi de ajutor pentru a mai spera la o calificare în optimile Ligii Campionilor. Cu doar trei puncte după primele patru etape, Atletico trebuie să-şi câştige meciurile rămase de disputat şi să aştepte ca Chelsea sau AS Roma să piardă puncte în confruntările cu ultima clasată, Qarabag.

LIVE VIDEO - Anderlecht - Bayern Munchen, Telekom Sport 4 şi facebook Telekom Sport România, de la 21:45

În grupa B, PSG şi Bayern Munchen sunt deja calificate, iar deschisă mai este doar lupta pentru primul loc şi cea pentru locul 3, care duce în Europa League.

Echipa românilor Stanciu şi Chipciu, Anderlecht, o întâlneşte pe teren propriu pe Bayern Munchen, iar meciul poate fi urmărit în direct gratuit pe pagina de facebook Telekom Sport România.

LIVE VIDEO Liga Campionilor - Programul transmisiunilor de miercuri

•     19:00 Qarabag - Chelsea (Telekom Sport 1)
  •     19:00 ŢSKA Moscova - Benfica (Telekom Sport 2)
  •     21:45 Juventus - Barcelona (Telekom Sport 1)
  •     21:45 Atletico Madrid - AS Roma (Telekom Sport 2)
  •     21:45 PSG - Celtic (Telekom Sport 3)
  •     21:45 Anderlecht - Bayern Munchen (Telekom Sport 4 şi facebook Telekom Sport România)

Toate meciurile din UEFA Champions League sunt disponibile LIVE VIDEO pe platforma www.telekomtv.ro.

Afla mai multe despre: liga campionilorlive videoprogram