Şi-a ales cel mai bun moment să strălucească! VIDEO | Vlad Dragomir, gol cu un lob superb şi assist în derby-ul cu Chelsea U23

Tânărul Vlad Dragomir are evoluţii tot mai apreciate la echipa U23 a lui Arsenal şi pare tot mai aproape de un debut la echipa de seniori.

Românul de 18 ani a fost titular în derby-ul cu Chelsea U23, scor 2-2, şi a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Dragomir a marcat primul gol al tunarilor, în minutul 18, când a restabilit egalitatea la 1, cu un lob.

Apoi, în prelungirile partidei, mijlocaşul a pasat decisiv pentru reuşita prin care Wilock a stabilit scorul final (2-2). Vezi mai jos fazele.

Afla mai multe despre: vlad dragomirgolarsenalchelsea