Steaua merge mai departe în Cupa României, dar s-a chinuit cu Progresul

Cupa României

CSA Steaua a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Cupei României, faza pe Bucureşti, după ce a trecut de Progresul 2005, într-un meci disputat în Ghencea. Jucătorii lui Ion Ion au avut însă nevoie de lovituri de departajare.

Steliştii continuă şi în Cupa Româniai. Însă au avut de tras cu Prograsul 2005. ”Roş-albaştrii” au câştigat cu 4-3 la penalty-uri, după ce scorul după 120 de minute a fost 1-1. Progresul a reuşit să deschidă scorul în minutul 33, dar Mihai Lolescu a egalat înainte de pauză, în minutul 43.

Scorul s-a menţinut până la finalul celor 120 de minute. Steliştii au avut nervii mai tari la penalty-uri şi au reuşit să se impună cu 4-3. CSA Steaua se califică astfel în sferturile Cupei României, faza pe Bucureşti.

Afla mai multe despre: csa steauacupa romanieiprogresul 2005