Surpriză la Cadiz, unde echipa gazdă a învins pe Atletico Madrid cu 2-0! Toate rezultatele zilei în La Liga

La Liga

Echipa spaniolă Cadiz a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 28-a din La Liga.

Cadiz, echipă aflată la retrogradare în campionatul spaniol, s-a impus cu 2-0 în faţa formaţiei antrenate de Simeone. Ambele goluri ale meciului au fost marcate de Juanmi. Jucătorul de 30 de ani a înscris prima oară în minutul 24, după assist-ul lui Ruben Sobrino.

În minutul 64 Juanmi a făcut 2-0, din pasa lui Javi Hernandez, şi Cadiz s-a impus cu 2-0. La Atletico, portarul român Horaţiu Moldovan a fost rezervă neutilizată.

În clasamentul La Liga, Atletico Madrid rămâne pe locul 4, cu 55 de puncte, iar Cadiz, cu 22 de puncte, este pe locul 18, zbătându-se să scape de retrogradare.