Victorie pentru Petrolul Ploieşti într-un meci amical susţinut în cantonamentul din Turcia! Gicu Grozav a marcat o dublă

Petrolul

Petrolul Ploieşti s-a impus în primul test al anului, desfăşurat luni, la Side, în compania formaţiei azere de prim-eşalon PFC Turan Tovuz.

Formaţia din Ploieşti a câştigat cu scorul de 3-2 (2-1), golurile fiind înscrise de către Gicu Grozav (27, 42) şi Bart Meijers (52).

Jucătorii la care Nicolae Constantin a apelat în meciul de luni:

FC Petrolul (repriza 1): Vâlceanu – Achim, Olaru (cpt), Huja – Ciobanu-Vanghele, Dumitriu, Purtic, Velisar – Bratu, Budescu, Grozav.

FC Petrolul (repriza 2): Moroz – Mathaus, Meijers, Huja – Olaru, Seto, Dumitriu, Ţicu – Tucaliuc, Moldoveanu, Grozav. Pe parcursul părţii secunde au mai intrat Borţa, Pătraşcu, Tolea, Mario Ioniţă şi Bucur.

Următorul test al stagiului din Turcia se va disputa miercuri, de la ora locală 15.00, în compania formaţiei poloneze Lechia Gdansk.

Afla mai multe despre: petrolul-grozav amical