VIDEO | Atletico Madrid - Deportivo Alaves 3-0. Elevii lui Simeone au egalat Barcelona la puncte

La Liga

Atletico Madrid a câştigat derby-ul de clasament cu Deportivo Alaves, scor 3-0. A fost un succes facil pentru trupa lui Diego Simeone, care o egalează la puncte pe FC Barcelona. Catalanii au derby cu Espanyol în această etapă.

Nikola Kalinic a deschis scorul pentru gruparea madrilenă în minutul 25, cu ceea ce a fost primul său gol în actuala ediţie de campionat pentru Atletico.

Atletico s-a desprins decisiv în ultimele 10 minute ale partidei, chiar dacă a controlat cea mai mare parte din timp partida.

Antoine Griezmann a majorat avantajul în minutul 82, iar Rodrigo a stabilit scorul final în minutul 88.

În runda următoare, Atletico merge la Valladolid, în timp ce Alaves are derby cu Athletic Bilbao.

Afla mai multe despre: la ligaatletico madriddeportivo alaves