VIDEO | Bournemouth - Manchester United 2-2. Conduşi de două ori, ”diavolii” au revenit de fiecare dată. Echipa lui Erik ten Hag continuă seria fără victorii

Premier League

Bournemouth şi Manchester United au oferit un meci extrem de disputat în Premier League. Gazdele au condus de două ori, dar tot nu au reuşit să câştige.

Bournemouth şi Manchester United, un egal cu multe goluri

Bournemouth a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Manchester United, scor 2-2, într-un meci din etapa a 33-a din Premier League.

Dominic Solanke a deschis scorul în minutul 16 pentru gazde, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 31.

La pauză însă, Bournemouth a intrat în avantaj, cu golul din minutul 36 al lui Justin Kluivert.

United a egalat din nou, în minutul 65, prin acelaşi Bruno Fernandes, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

În minutul 90+7, gazdele au primit un penalty, dar acesta a fost anulat de analiza VAR, care a dovedit că infracţiunea se petrecuse în afara careului.

S-a încheiat 2-2 şi Manchester United ocupă poziţia a 7-a în Premier League, cu 50 de puncte. Bournemouth are 42 de puncte şi este pe locul 12.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din Premier League:

• Newcastle – Tottenham 4-0 (Isak 30, 51, Gordon 32, Schar 87)
  • Brentford – Sheffield United 2-0 (Arblaster 63, Onyeka 90+3)
  • Burnley – Brighton 1-1 (Brownhill 74 / Muric 79 autogol)
  • Manchester City – Luton Town 5-1 (Hashioka 2 autogol, Kovacic 64, Haaland 76 penalty, Doku 87, Gvardiol 90+3 / Barkley 81)
  • Nottingham Forest – Wolverhampton 2-2 (Gibbs-White 45+1, Danilo 57 / Cunha 40, 62)
  • Bournemouth - Manchester United 2-2 (Solanke 16, Kluivert 36 / Bruno Fernandes 31, 65 penalty)

Afla mai multe despre: manchester unitedpremier leaguebournemouth