VIDEO | Ca un veritabil atacant! Cum era să îşi îngroape echipa un fundaş tunisian la Cupa Africii

Tunisia a ajuns în sferturile de finală ale competiţiei după ce a trecut la loviturile de departajare de Ghana.

Meciul se putea încheia după cele 90 de minute regulamentare dacă Rami Bedoui nu izbutea o frumuseţe de autogol. Fundaşul şi-a învins propriul portar cu o lovitură de cap imparabilă în prelungirile dictate de arbitru. Tunisienii conduceau cu 1-0 după golul lui Khenissi din minutul 73 şi aveau biletele pentru sferturi practic acontate. După eroarea fotbalistului de 29 de ani, meciul a ajuns la loviturile de departajare acolo unde spre norocul său nord-africanii au fost câştigători. Tunisia ajunge în sferturi unde va întâlni Madagascar pe 11 iulie.

Afla mai multe despre: cupa africiighanatunisiaautogolbedoui