VIDEO | CSM Poli Iaşi şi ACS Poli Timişoara încheie la egalitate, după un meci cu multe accidentări

CSM Iaşi şi ACS Poli Timişoara încheie la egalitate, după un final electrizant de joc. Un gol anulat ieşenilor în minutul 90+1 şi unul marcat de timişoreni în minutul 90+6, au stabilit rezutatul final, 1-1.

CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 1-1 (Kizito 45, Şeroni 90+6)

Ieşenii au început în forţă meciul, iar în minutul  1 au înregistrat prima ocazie la poarta lui Curileac. Fazele periculoase de poartă au lipsit până în minutul 45 când ieşenii au deschis scorul prin Kizito.

După pauză, în minutul 46, tot stadionul a îngheţat când Bârnoi s-a prabuşit pe stadion, după ce a primit un cot de la Tiago. Mijlocaşul timişorean a fost transportat la spital pentru investigaţii suplimentare.

Finalul de meci a adus mult suspans. Ieşeniilor le-a fost anulat un gol în minutul 90+1, iar timişoreni au reuşit să înscrie la ultima fază a meciului prin Şeroni.

FINAL

Min. 90+6 GOOOL Timişoara! Şeroni a trimis mingea în poartă şi s-a accidentat grav, după ce s-a lovit de bară.

Min. 90+1 Gol anulat pentru Iaşi!

Min. 89 Ocazie pentru Timişoara! Ţigănaşul aproape să marcheze în poarta fostei sale echipe. Şutul acestuia trece la câţiva centimetri de poarta ieşenilor.

Min. 76 Lovitură liberă pentru Iaşi! Ciucur trimite o pasă către propriul portar, iar Tudor fluieră lovitură liberă indirectă din interiorul careului de 16 metri.

Min. 74 Ocazie pentru Iaşi! Jo îi paseză bine lui Mendez, dar acesta trimite mult pe lângă poartă.

Min. 46 Cosmin Bârnoi a fost accidentat de Tiago! Ambulanţa a fost chemată pe teren!

PAUZĂ

Min. 45 GOOOL Iaşi! Kizito trimite mingea în plasa porţii timişorenilor, după un corner al gazdelor.

Min. 41 Ocazie pentru Timişoara! Şeroni trimite periculos cu capul spre poarta Ieşenilor.

Min. 35 Ocazie pentru Iaşi! Cristea reia spre poartă din preajma punctului cu var, după o centrare venită de pe partea stângă.

Min. 1 Ocazie pentru Iaşi! Cristea centrează periculos în careul timişorenilor, dar Curileac reuşeşte să respingă.

Iaşiul şi Timişoara au o medie de un gol pe meci în actuala ediţie de campionat şi promit să joace totul pe cartea atacului şi azi, în runda a 12-a din Liga I.

Gazdele vin după o nebunie de meci la Botoşani, 3-3, în timp ce timişorenii se prezintă la Iaşi după înfrângerea dureroasă cu Voluntari, scor 0-1.

ECHIPE PROBABILE:

Iaşi: Kelava – T. Almeida, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Chelaru, Qaka – Chelaru, Luwaga, Pedro Mendes, Oliveira Joalisson – A. Cristea

Timişoara: Curileac – Ciucur, Melinte, Cînu, Ţigănaşu –  Vaşvari, Artean – Munteanu, Bîrnoi, Curjuric, Bârnoi - Şeroni

CSM Poli Iaşi-ACS Poli Timişoara se joacă azi, de la 17:30, în direct la Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: csm poli iasiacs poli timisoaraliga 1,