VIDEO Fanii Realului au declanşat ironiile la adresa rivalilor. Ce au putut să-i strige lui Diego Simeone

Real Madrid

Real Madrid a învins,sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Atletico Madrid, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Karim Benzema în minutul 56 al partidei. Derby-ul Capitalei Spaniei a fost în direct la Telekom Sport.

În timpul meciului, fanii Realului i-au strigat lui Diego Simeone, ironic, să rămână la Atletico Madrid: ”Cholo quedate, Cholo quedate” s-a auzit minute bune pe Santiago Bernabeu. Traducerea liberă a scandării fanilor blanco este ”Cholo, te rugăm, rămâi!”

Argentinianul este antrenorul care a pierdut două finale de UEFA Champions League în faţa marilor rivali de la Real Madrid, dar şi o calificare în semifinalele competiţiei.

Cu câteva zile în urmă, Atletico Madrid s-a făcut de râs în 16-imile de finală ale Cupei Spaniei. A fost eliminată de echipa de ligă a treia Cultural Leonesa, cu un gol marcat de Sergio Benito în minutul 108.

Afla mai multe despre: atletico madridreal madriddiego simeone