VIDEO | Final incendiar pe Olimpico! Portarul a marcat golul egalizator în minutul 90+5

Marţi, 19 septembrie, au avut loc primele dueluri din grupele Ligii Campionilor, ediţia 2023/2024.

UEFA Champions League se vede integral pe programele Orange Sport.

Provedel, eroul celor de la Lazio Roma în discuta cu Atletico Madrid

Lazio Roma a scos un punct important, pe Olimpico, în disputa cu Atletico Madrid, printr-un gol marcat de către portarul Ivan Provedel, în prelungirile jocului.

La una dintre ultimele faze ale partidei, la scorul de 1-0 pentru Atletico Madrid, portarul în vârstă de 29 de ani şi-a făcut curaj şi a urcat în careul advers la un corner.

Cornerul a fost bătut scurt de Pedro, la Luis Alberto, iar spaniolul a centrat la colţul lung, acolo unde apărut incredibil Ivan Provedel şi a marcat printr-o lovitură de cap.

Culmea, nu este prima dată când Ivan Provedel reuşeşte să marcheze din acţiune. La o partidă din sezonul 2019/2020, a marcat un gol pentru Juve Stabia, în minutul 90+5, într-un meci cu Ascoli, şi a adus un punct echipei sale.

Lazio - Atletico 1-1 (Provedel 90+5/ Barrios 29)

Lazio: Provedel - Marusic, Patric, Romagnoli, Pellegrini - Kamada, Vecino, Luis Alberto - Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni.
Au mai intrat: Lazzari, Guendouzi, Isaksen, Cataldi, Pedro.
Antrenor: Maurizio Sarri.

Atletico: Oblak - Molina, Savic, Witsel, Hermoso, Lino - Saul, Barrios, Llorente - Griezmann, Morata.
Au mai intrat: Gimenez, Correa, Riquelme.
Antrenor: Diego Simeone.

Afla mai multe despre: provedellazio-atletico