VIDEO | Fostul stelist Thereau a făcut SHOW pentru Fiorentina în etapa de Serie A. Ianis Hagi, rezervă neutilizată

Serie A

Fiorentina a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Udinese, în etapa a opta a campionatului Italiei, Cyril Thereau marcând ambele goluri ale grupării "viola".

Thereau a marcat în minutele 28 şi 57, în timp ce pentru Udinese a înscris Samir '72. VIDEO AICI

Graţie acestor reuşite, atacantul în vârstă de 34 de ani a ajuns la cota 5 în acest sezon, având totodată un assist. Sezonul nu a început la fel de bine şi pentru echipa sa, pe care o regăsim în a doua jumătate a clasamentului, cu zece puncte strânse în opt etape.

Asemenea altor meciuri, Ianis Hagi s-a aflat pe banca de rezerve, însă n-a apucat să evolueze vreun minut.

Francezul a evoluat pentru FCSB în sezonul 2006/07, marcând zece goluri în 17 partide jucate în Liga 1. A mai evoluat apoi la Anderlecht, Charleroi, Chievo şi Udinese.

Afla mai multe despre: cyril thereauserie afiorentinaitaliaianis hagi