VIDEO | Genoa lui Drăguşin, prima victorie în Serie A. Victima: Lazio. Napoli, succes cu Sassuolo. Juventus, ţinută în şah de Bologna

Serie A

Genoa a produs surpriza pe Olimpico! Echipa lui Drăguşin a învins-o pe Lazio, în timp ce Napoli n-a avut emoţii cu Sassuolo, iar Juventus a călcat strâmb cu Bologna.

Napoli - Sassuolo 2-0

Campioana Italiei, Napoli, nu a avut probleme în meciul de acasă cu Sassuolo.

Românul Boloca a făcut fault în careu, iar Osimhen a şutat imparabil din penalty şi a deschis scorul în minutul 16.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 51. Maxime Lopez l-a jignit pe central şi a fost trimis la cabine.

Kvaratskelia a pasat decisiv pentru Di Lorenzo, iar căpitanul a stabilit scorul final, Napoli - Sassuolo 2-0.

Juventus - Bologna 1-1

Victoria din prima etapă cu Udinese a fost un foc de paie pentru Juventus. Bologna le-a taiat răsuflarea fanilor juventini în minutul 24, când Ferguson a deblocat tabela pe Allianz Stadium.

Echipa lui Allegri a pedalat în gol o oră de joc. Weah a fost cel mai aproape de egalare, dar Skorupski s-a întins senzaţional. Încercarea lui Faggioli s-a dus în plasa laterală.

Lovitura de cap a lui Vlahovic a mai spălat ruşinea pentru Juventus, care a salvat un punct, scor final 1-1.

Lazio - Genoa 0-1

Genoa, cu Drăguşin integralist, a reuşit surpriza pe terenul lui Lazio. Retegui a înscris în premieră pentru nou-promovată, iar Drăguşin l-a ţinut la respect pe Immobile.

Genoa a câştigat cu 1 la 0 şi a obţinut primele puncte de la revenirea în Serie A.

Afla mai multe despre: napolijuventuslaziogenoaradu dragusinserie a