VIDEO | Guardiola, salvat de revenirea lui De Bruyne. În doar 20 de minute, belgianul a marcat şi a pasat decisiv, iar City a câştigat în prelungiri la Newcastle

Premier League

Newcastle şi City au oferit un meci de zile mari pe St. James Park. Primul gol al partidei a fost o bijuterie.

Bernardo Silva a înscris cu călcâiul. Împinşi de la spate de public, jucătorii lui Newcastle au întors rezultatul până la pauză. Isak a profitat de pasa excelentă a lui Bruno Guimaraes. Gordon a făcut 2-1 cu un şut aproape tras la indigo cu cel al suedezului.

Guardiola a avut nevoie de magicianul De Bruyne ca să o scoată la capat în nordul Angliei. Belgianul nu a mai jucat din luna august în campionat, dar a limpezit-o pe City de la primele atingeri.

De Bruyne a marcat la cinci minute după intrarea pe teren. În prelungiri, i-a pasat magnific lui Bobb, care a înscris primul său gol în Premier League. "Cetăţenii" au plecat cu toate punctele de pe terenul lui Newcastle şi au urcat la două lungimi în spatele liderului Liverpool.