VIDEO | Imagini memorabile cu Marius Şumudică! Tehnicianul a început să danseze în tribună după victoria lui Gaziantep

Gaziantep, echipa antrenată de Marius Şumudică s-a impus în ultima partidă de campionat, acasă, împotriva lui Rizespor, scor 2-0.

Golurile cu ajutorul cărora echipa lui Marius Şumudică a ieşit învingătoare au fost marcate de doi fotbalişti români.

Tehnicianul român în vârstă de 52 de ani a fost eliminat de arbitrul de centru Ali Şansalan.

Şumudică a fost nevoit să urmărească restul partidei din tribună, dar asta nu l-a oprit să se bucure de victoria echipei sale.

Primul a fost Alex Maxim, care a deschis scorul din penalty în minutul 20.

VIDEO | Golul lui Alex Maxim

Iar cel care a închis tabela în minutul 50 a fost Denis Drăguş, după ce a finalizat în plasa porţii adverse pasa lui Eskihellac.

Maxim a jucat până în minutul 81, în timp ce Drăguş a ieşit de pe teren în primul minut al prelungirilor.

Un alt român de la Gaziantep, Florin Niţă a fost titular între buturi şi a păstrat poarta intactă.

Dar şi Junior Morais, cedat de Rapid în Turcia, a fost titular şi integralist în acest meci.

Datorită victoriei obţinute, Gaziantep a urcat pe locul 13, cu 12 puncte acumulate.

De altfel, formaţia pregătită de Marius Şumudică traversează o perioadă foarte bună în acest moment al sezonului. A înregistrat trei victorii în precedentele cinci etape din campionat.