VIDEO | Simulare grosolană sau penalty? Faza controversată din care Sepsi a deschis scorul

Meciul Sepsi - FC Voluntari se joacă ACUM, în etapa a 29-a din sezonul regulat al Superligii.

Sepsi OSK - FC Voluntari 1-0! Ştefănescu deschide scorul din lovitură de la 11 metri

Echipa pregătită de Bernd Storck a deschis scorul în urma unui penalty controversat.

În minutul 9 al partidei, arbitrul partidei a acordat un penalty uşor, la un contact Matei - Carnat.

Marcel Bîrsan a acordat penalty fără să consulte VAR fiind sigur de decizia luată. La câteva minute distanţă, Marius Ştefănescu a marcat din lovitură de la 11 metri, iar Sepsi a trecut în avantaj!

Echipele care au evoluează:

• Sepsi Sfântu Gheorghe (4-2-3-1): Dinu Moldovan - Oteliţă, Kecskes, D. Ciobotariu, Fl. Ştefan - Kallaku, N. Păun - Ştefănescu,C. Matei, Kevin Varga, - Safranko
  • Rezerve: Tănasă, Aganovic, R. Varga, Bălaşa, Gedo, Oroian, Popşa, Renta, Rondon
  • Antrenor: Bernd Storck
  • FC Voluntari (4-2-3-1): Jesus Fernandez - Ricardinho, G. Turda, Matricardi, Carnat - Droppa, Crepulja - Boboc, R. Popescu, Dumiter - Nemec
  • Rezerve: Vâlceanu, D. Florea, Armaş, Voican, Paz, Cascini, Cocian, A. Ciobanu, Dima, Andrei
  • Antrenor: Nicolae Dică

Afla mai multe despre: sepsivoluntaripenalty