VIDEO | Şumudică a răbufnit! Moment rar întâlnit în arbitrajul românesc. Haţegan a văzut la VAR faza din Rapid - FCSB, dar nu şi-a schimbat decizia

Rapid putea beneficia de o lovitură de pedeapsă în prima repriză a derby-ului cu FCSB.

În minutul 27, la scorul de 0-0, Albion Rrahmani a căzut în careu după un duel cu Joyskim Dawa, însă Haţegan a lăsat jocul să continue. ”Centralul” din Arad a fost chemat de arbitrii din camera VAR la marginea terenului pentru a revedea faza, însă nu şi-a schimbat decizia, un lucru mai puţin întâlnit în campionatul nostru.

O mare parte dintre fanii rapidişti prezenţi pe Arena Naţională s-au bucurat, crezând că Haţegan va arăta punctul cu var, însă au rămas surpins de hotărârea luată de ”central”, aceea de a nu acorda penalty.

Marius Şumudică, prezent la lojă, a părut iritat de decizia luată de Haţegan.