VIDEO | Şumudică, pe cai mari în Turcia. Alex Maxim şi Drăguş au marcat şi au adus victoria pentru Gaziantep

Gaziantep este una dintre echipeie în formă din Turcia, iar mâna lui Marius Şumudică se vede, formaţia sa urcând vizibil în clasament.

Românii Alex Maxim şi Denis Drăguş au adus victoria pentru echipa lui Marius Şumudică

Gaziantep a câştigat partida cu Rizespor, scor 2-0, în etapa a 11-a din Superliga Turciei.

Golurile cu ajutorul cărora echipa lui Marius Şumudică a ieşit învingătoare au fost marcate de doi fotbalişti români.

Primul a fost Alex Maxim, care a deschis scorul din penalty în minutul 20.

Iar cel care a închis tabela în minutul 50 a fost Denis Drăguş, după ce a finalizat în plasa porţii adverse pasa lui Eskihellac.

Maxim a jucat până în minutul 81, în timp ce Drăguş a ieşit de pe teren în primul minut al prelungirilor.

Un alt român de la Gaziantep, Florin Niţă a fost titular între buturi şi a păstrat poarta intactă.

Dar şi Junior Morais, cedat de Rapid în Turcia, a fost titular şi integralist în acest meci.

Datorită victoriei obţinute, Gaziantep a urcat pe locul 13, cu 12 puncte acumulate.

De altfel, formaţia pregătită de Marius Şumudică traversează o perioadă foarte bună în acest moment al sezonului. A înregistrat trei victorii în precedentele cinci etape din campionat.

Afla mai multe despre: marius sumudicaturciaalex maximdenis dragusflorin nita