VIDEO | Va rămâne cu cicatrici! Accidentare cumplită suferită de Ronaldo la o fracţiune de secundă după ce a marcat!

Real Madrid

Cristiano Ronaldo a reuşit să marcheze două goluri în meciul cu Deportivo La Coruna, câştigat de ”galactici” cu scorul de 7-1. După al doilea gol al său, startul lusitan n-a mai putut continua partida...

În minutul 84 al meciului, Cristiano Ronaldo s-a dermarcat foarte bine şi a reuşit să înscrie cu capul. La o fracţiune de secundă după ce a trimis mingea în plasele porţii, lusitanul a a primit un picior în faţa de la Schar, fundaşul lui Deportivo. Vreme de câteva minute, Ronaldo a stat întins pe gazon, timp în care medicii încercau să-i oprească sângerarea din pomete.

VEZI aici toate cele 8 goluri marcate pe Santiago Bernabeu, plus ratările lui Florin Andone

Ronaldo a părăsit terenul plin de sânge, însă pe propriile picioare. Lusitanul n-a mai intrat pe teren, fiind foarte îngrijorat de felul în care arată după o asemenea de lovitură în plină figură. VIDEO. Ce a făcut Ronaldo, imediat după ce s-a ridicat de la pământ!

Afla mai multe despre: ronaldoreal madridspaniala liga