Adrian Petre a marcat un gol, dar Esbjerg a fost eliminată la loviturile de departajare de Odense, în sferturile Cupei Danemarcei

Fotbalistul echipei Esbjerg, Adrian Petre, a înscris un gol în meciul pierdut, miercuri, în deplasare, în faţa formaţiei Odense, cu scorul de 2-3 la loviturile de departajare, în sferturile de finală ale Cupei Danemarcei.

Petre a deschis scorul în minutul 14. Pentru Esbjerg a înscris şi Kauko, în minutul 103.

Odense a marcat prin Jacobsen ’66 şi Helenius ‘108. La finalul prelungirilor, scorul era 2-2, astfel că s-a trecut la loviturile de departajare, câştigate de Odense cu 3-2. Adrian Petre a jucat până în minutul 73.

În vârstă de 20 de ani, Adrian Petre şi-a început cariera de fotbalist profesionist la Atletico Arad, în 2014, după care a fost transferat la UTA. În 2016, Esbjerg fB a plătit 500.000 de euro în schimbul atacantului român.

Afla mai multe despre: adrrian petregol