Adversara FCSB din Europa League, umilită pe teren propriu: 0-5 cu Maribor! Jucătorul dorit de Becali a reuşit o „dublă”!

Dacă FCSB a pierdut doar cu 0-1 meciuri jucat pe terenul Astrei, în prima etapă din Liga 1, Rudar Velenje, adversara din turul II preliminar al Europa League, a debutat încă şi mai prost în campionatul Sloveniei.

Rudar a pierdut cu 0-5 pe teren propriu în faţa lui NK Maribor, într-un meci în care Luka Zahovic a marcat două goluri. Zahovic este atacantul dorit de FCSB pentru a-i lua locul lui Alibec în echipă.

Interesant este că scorul pauzei a fost numai 1-0 pentru Maribor, însă după pauză, oaspeţii au marcat într-o fereastră de 20 de minute patru goluri.

Rudar Velenje - FCSB se joacă joi, de la ora 18:30.

Afla mai multe despre: rudar velenjemariboreuropa leagueslovenia