Al 3-lea amical al verii pentru CFR Cluj. Ce formaţie a aliniat Dan Petrescu şi cât s-a terminat meciul cu Osijek

CFR Cluj

În Austria la Sportanlage-Tivoli der Stadtgemeinde (Leoben), campioana României a disputat cel de-al treilea amical al verii. Clujenii s-au impus cu 2-1 în faţa formaţiei croate Osijek

Dan Petrescu a început meciul contra croaţilor de la Osijek cu următorul 11: Vâtcă - Susic, Vinicius, Mureşan, Camora (cpt.), Costache, Djokovic, Hoban, Luis Aurelio, Deac şi Omrani.

Clujenii au deschis scorul în minutul 17 prin Damjan Djokovic, care a finalizat cu un şut la firul ierbii, de la aproximativ 16 metri de poartă. Croaţii au restabilit egalitatea după o jumătate de oră de joc prin Jugovic.

În minutul 59, după o pasă a lui Ciprian Deac, CFR a trecut la conducere prin reuşita lui Costache. De precizat că partida de la Leoben a avut două reprize a câte 60 de minute.

Afla mai multe despre: dan petrescucfr cluj